PUREKO - TO JUŻ 10 LAT

Wypowiedź Dyrektora Handlowego - Rafała Buraczyńskiego.

Pureko  od lat jest znanym i cenionym  dostawcą poliuretanowych pianek  tapicerskich.  W naszej ofercie  znajdą Państwo  pianki standardowe typu T o gęstościach od 14 do 40 kg/m3,  pianki trudnopalne typu CME, pianki wysokoelastyczne typu HR oraz pianki wysokoelastyczne-trudnopalne typu CMHR.

Nasze produkty dostarczamy w formie bloków o długości od 500 do 3000mm, oraz  postaci przetworzonej takiej jak profilowane wkłady  do materacy, kształtki, płyty, formatki, komplety czy gotowe kasetony. Jesteśmy na rynku  od 10 lat, przez cały ten okres wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom. Stawiamy na jakość oraz ekologię,  stąd nasze wyroby posiadają atest higieniczny wydany przez  Gdański Uniwersytet Medyczny, certyfikat Oekotex (niezwykle szanowany przez klientów z Niemiec, Austrii , Słowacji i Czech) oraz świadectwo potwierdzające właściwości trudnopalne wydane przez brytyjskie laboratorium Intertek.

Chcąc wzbogacić ofertę naszych produktów,  w marcu ubiegłego roku uruchomiliśmy najnowocześniejszą i jedną z najbardziej wydajnych w Europie linii do produkcji poliestrowych  włóknin puszystych. Nasza linia posiada szereg bardzo nowoczesnych rozwiązań pozwalających produkować włókniny o bardzo jednorodnej strukturze, z dużą dokładnością gramatury. Linia jest skonfigurowana pod patronatem francuskiej firmy AAT(posiadającej ponad 100 letnią tradycję budowy zgrzeblarek i układaczy)i zbudowana z maszyn firm Laroche, AndritzAsselin-Thibeau i Schott&Meissner.

Produkujemy włókniny  o gramaturach od 60 do 800 g/m2 i szerokości do 3,2 m. Wydajność naszej linii to 1200 kg/h. Jej konfiguracja i  wyposażenie pozwala produkować włókniny o różnej sztywności (miękkie, standardowe i twarde) dostosowane do potrzeb klienta. Używamy włókien standardowych i silikonowanych. Nasze produkty są przeznaczone do produkcji mebli tapicerowanych, materacy, odzieży, kołder, wózków dziecięcych a także posłań dla zwierząt domowych.

Posiadamy atesty : FIRA, Intertek, OEKO -TEX, ATEST HIGIENICZNY.

Wstecz

Partnerzy Medialni