PUREKO - wysoka jakość produktów

Wypowiedź Managera Wydziału Włóknin - Andrzeja Słoniewskiego.

Uruchomienie produkcji włóknin puszystych poliestrowych w PUREKO wiązało się z koniecznością pozyskania specjalistów w tej dziedzinie. Jestem jednym z nich.

Nazywam się Andrzej Słoniewski jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Pierwszy mój kontakt z produkcją włóknin to praca, od 1993 roku, w firmach należących do przemysłowej grupy Industrie Maurizio Peruzzo w Polsce, Miałem okazję uczyć się od najlepszych w Europie. Z racji swoich funkcji pełnionych w Grupie Peruzzo poznałem produkcję włóknin meblarskich, odzieżowych, higienicznych, filtracyjnych, igłowanych, przeszywanych, geowłóknin. Zarządzając zakładami w Polsce, uczestniczyłem w budowie linii technologicznych, ich uruchamianiu i produkcji włóknin dla sektora odzieżowego, mebli tapicerowanych i motoryzacji. To doświadczenie mam teraz okazję spożytkować, pracując w PUREKO.

Aktualnie produkujemy włókniny puszyste poliestrowe w gramaturach od 60 g/m2 do 800 g/m2, głównie dla producentów mebli tapicerowanych, materacy, a także dla producentów kołder i pościeli dla dzieci. Na bardzo nowoczesnej linii technologicznej o wydajności do 1200 kg/h produkujemy standardowe włókniny poliestrowe o różnym stopniu sztywności i całkiem miękkie z zawartością włókien silikonowanych o szerokościach od 6 cm do 3,2 m. Docelowa produkcja miesięczna, jaką zamierzamy osiągnąć jeszcze w bieżącym roku, to ponad 300 ton.

Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty : Fira, Őko Test Standard 100, atest higieniczny a także spełniamy wymogi IOS-MAT określone dla dostawców dla IKEA.

Nasze wyroby sprzedajemy głównie w Polsce, ale także na Słowację, do Czech, na Litwę i do Holandii.

Utrzymujemy wysoką jakość naszych wyrobów i powtarzalność, ciągle poszerzamy asortyment.

Wstecz

Partnerzy Medialni